Knowledge @ Work

Twoje kluczowe kompetencje

Dla mediów

Informacje prasowe

W Szczecinie powstaje nowy model studiów podyplomowych Knowledge@Work dla polskich uczelni

Kompetencje kluczowe niezbędne na rynku pracy, elastyczne formy nauki z e-learningiem i m-learningiem, gra mobilna „Pigułki kompetencji”, broker edukacyjny – to elementy nowego modelu studiów podyplomowych Knowledge@Work, który powstaje w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie. Od marca br. został on już uruchomiony na dwóch kierunkach studiów podyplomowych w ZPSB. Model K@W, testowany teraz w Szczecinie i Bydgoszczy, od 2015 roku będzie oferowany do wdrażania na uczelniach w Polsce. Projekt jest realizowany ze środków europejskich pod nadzorem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

czytaj więcej

W Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu ruszają studia podyplomowe w nowym modelu Knowledge@Work

Kompetencje kluczowe niezbędne na rynku pracy, elastyczne formy nauki z e-learningiem i m-learningiem, gra mobilna „Pigułki kompetencji”, broker edukacyjny – to elementy nowego modelu studiów podyplomowych Knowledge@Work.

Model na początek zostaje włączony na dwóch kierunkach studiów podyplomowych w ZPSB, które startują od 14 marca 2014 r. – Grafika komputerowa oraz Bezpieczeństwo i higiena pracy, a także na wybranych studiach podyplomowych w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy, która to uczelnia współpracuje z ZPSB przy testowaniu K@W.

czytaj więcej

Kluczowe kompetencje na rynku pracy. Czy uczelnie potrafią sprostać wymaganiom osób dorosłych i pracodawców?

Broker edukacyjny i dobór kompetencji kluczowych dla potrzeb rynku pracy – te aspekty wzbudziły największe zainteresowanie ekspertów podczas panelu dyskusyjnego projektu Knowlegde@Work.

czytaj więcej

Nowoczesne studia podyplomowe – jak uczelnie mogą lepiej kształcić na potrzeby rynku?

Panel dyskusyjny ekspertów w nowym projekcie innowacyjnym Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu w Szczecinie – Knowlegde@Work

czytaj więcej

Media o nas

Uczelnie bliżej biznesu

Puls Biznesu

Fundusze unijne W jaki sposób unijne fundusze wesprą szkoły wyższe w dostosowaniu wiedzy studentów do potrzeb rynku? Czy dobre praktyki z poprzedniego rozdania mogą być kontynuowane w nowej perspektywie?

 

czytaj więcej

 

Kompetencje społeczne na rynku pracy

Radio Szczecin

Audycja "Radio Szczecin na Wieczór"

Rozmowa o umiejętnościach, na które pracodawcy coraz bardziej zwracają uwagę u swoich przyszłych pracowników. Szefowie firm coraz częściej rozumieją, że szukają nie tylko dobrze wykształconych fachowców, szukają także osób komunikatywnych, potrafiących pracować w grupie oraz dobrze rozkładać obowiązki w czasie. Są to tzw. kompetencję miękkie, w opozycji do twardych, czyli tych zawodowych. W Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu ruszają studia podyplomowe na kierunkach Grafika komputerowa oraz Bezpieczeństwo i higiena pracy, gdzie słuchacze, oprócz przedmiotów kierunkowych będą też mieć zajęcia właśnie z komunikacji interpersonalnej, autoprezentacji czy zarządzania wiedzą. [...]

audycja

 

Ruszają studia podyplomowe w nowym modelu Knowledge@Work

forumakademickie

Kompetencje kluczowe niezbędne na rynku pracy, elastyczne formy nauki z e-learningiem i m-learningiem, gra mobilna „Pigułki kompetencji”, broker edukacyjny – to elementy nowego modelu studiów podyplomowych Knowledge@Work, który od marca zostaje uruchomiony na dwóch kierunkach studiów podyplomowych w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie. [...]

czytaj więcej

 

Kontakt dla mediów

Agata Mikołajczak
Koordynator ds. upowszechniania projektu
PR Manager, Zachodniopomorska Szkoła Biznesu
tel. 91 814 9457, tel. kom. 691 314 162,
e-mail: amikolajczak@zpsb.szczecin.pl